Снігове укриття захистить виноградну лозу від екстремально низьких температур
Виноградні лози на зиму треба вкривати, щоб уникнути ризику короткочасних екстремальних знижень температури.
Необов’язково для цього нагортати на них шар землі – ця операція трудомістка і знижує довговічність рукавів через ураження тканин некрозами. Наявність сучасних комплексностійких сортів і гібридних форм із морозостійкістю до –21-25 °C дозволяє обійтися сніговим укриттям.
У північних регіонах України сніговий покрив тривалий. Якщо за сильних відлиг він і зникає, то перед сильним похолоданням зазвичай знову поновлюється – під ним майже немає ризику загибелі для лоз.
Особливо це стосується невеликих аматорських виноградників, розташованих у захищених від сильних вітрів місцях, де сніг не здувається.
Щоб укрити кущі снігом, достатньо пізно восени зняти лози з опор та розкласти їх на поверхні ґрунту і чимось придавити або пришпилити.
Бажано не використовувати матеріали, під якими можуть комфортно зимувати миші. Зокрема, це стосується соломи чи залишків бур’янів.
Навесні можна не поспішати із розкриттям таких виноградних лоз, адже загрози випрівання їхніх вічок немає на противагу укриттю лоз ґрунтом.
Додати коментар