Сливова й східна плодожерки залюбки шкодять персику
З-поміж плодожерок персику шкодять сливова і східна.
Гусениці сливової плодожерки перегризають судини й порушують живлення плодів, які через це перестають рости, забарвлюються у фіолетове й опадають. Гусінь живиться м’якушем плодів біля кісточки й лишає там екскременти. Із вхідних отворів на плодах витікає й застигає прозорими краплями камедь.
Гусениці першого покоління східної плодожерки через бруньки проникають у молоді пагони персика й прогризають там ходи завдовжки 6-8 см, від верхівки до здерев’янілих тканин основи, виходять назовні й проникають в інші пагони. Пошкоджені пагони в’януть і засихають, іноді розтріскуються.
Гусениці другого і наступних поколінь пошкоджують пагони й зав’язі. Живляться м’якушем плодів, виїдають насіння, іноді проникають усередину ще незатверділих кісточок персика. В одному плоді може живитися кілька гусениць.
Пошкоджені плоди не придатні для продажу й вибраковуються під час сортування. Зимують дорослі гусениці у щільних павутинних коконах у щілинах кори, під омертвілою корою на штамбах і скелетних гілках, а також у верхніх шарах ґрунту під деревами.
Додати коментар