Овочі-Ягоди-Сад

Сівба салатного цикорію стрічковим способом дає найвищу врожайність

Стрічковий спосіб сівби внаслідок збільшення кількості рослин на одиницю площі призводить до підвищення врожайності, доводить дослідження вчених Уманського національного університету садівництва.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Деякі дослідники вважають, що стрічковий спосіб сівби внаслідок збільшення кількості рослин на одиницю площі призводить до підвищення врожайності. Водночас інша частина вчених вважає, що вирощувати цикорні салати краще широкорядним способом, з дотриманням щільності стояння рослин в межах 80–120 тис. шт./га. Саме такий спосіб, на їхню думку, забезпечує достатню кількість поживних речовин та сонячної енергії на одну рослину.

За результатами дослідженні вчених врожайність цикорію салатного ескаріол та ендивій за стрічкової схеми сівби істотно перевищувала врожайність за широкорядних схем сівби. У цикорію салатного ескаріол за стрічкової схеми сівби в сорту Салгір була найбільша врожайність — 57,5 т/га. У цикорію салатного ендивій дав найбільшу врожайність сорт Корбі — 51,8 т/га. У сортів цикорію салатного ескаріол за стрічкового способу сівби врожайність була в межах 42,4–57,5 т/га. У сортів цикорію салатного ендивій за стрічкового способу сівби врожайність коливалася від 33,4 до 51,8 т/га. 

«Аналізуючи вплив досліджуваних чинників на врожайність цикорію салатного ескаріол та ендивій, було встановлено, що схеми сівби найбільше впливали на врожайність: 72,6% та 79,4% відповідно, – йдеться у публікації. – Вплив сорту цикорію салатного ескаріол на врожайність становить 13,5%, значно менший вплив сорту був у цикорію салатного ендивій — 7,9%. Інші чинники, які не входили в програму досліджень, також вплинули на формування загальної врожайності на рівні 7,5% та 5,2% відповідно».

Читайте також: Салатний цикорій не можна сіяти після пасльонових культур