Овочі-Ягоди-Сад

Систематичне обрізання персика сприяє високій врожайності

Систематичне обрізання персика сприяє високій врожайності

Потенційна врожайність персика дуже висока, але він зав’язує плоди лише на однорічних приростах.

Тому для стабільної й високої врожайності дерева треба систематично обрізати. Це ключовий елемент технології – обрізання не можна пропускати жодного року.  

Існує кілька видів обрізання персика:
– те, що виконують після садіння, щоб сформувати крону;
– обрізання на плодоносіння;
– омолоджувальне.

У перший рік персикові дерева слід обрізати лише навесні – незалежно від того, восени чи навесні створено сад. Під час пересадки деревце втрачає до 90% кореневої системи, й обрізання (йдеться про однорічні пагони) відновлює рівновагу між коренями та надземною частиною рослини.

Ще одне завдання обрізання – створення міцної та здорової крони дерева. Під час обрізання плодоносних дерев прагнуть створити умови для освітлення всіх гілок і пагонів у кроні – це гарантує стабільні щорічні прирости і, як наслідок, щедрий урожай великих, добре забарвлених плодів, які рівномірно розташовуватимуться по всій довжині основних гілок. Таке обрізання також сприяє тривалій продуктивності рослин.

Персикові дерева світлолюбні, а тому схильні до переміщення плодоношення на периферію крони. Це спостерігається або у слабко обрізаних дерев, або у тих, які не обрізалися взагалі – як наслідок, крона зазвичай загущується і довговічність та продуктивність саду є малою.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!