Система мінімального обрізування винограду передбачає менше внесень ботритицидів
Ряди винограду з мінімальним обрізуванням протягом усієї вегетації подібні до об’ємної зеленої огорожі. Через це там застосовують вищі норми внесення робочого розчину і захисних препаратів, щоб покрити всю листкову масу.
Також є сенс раннього обробітку насаджень проти оїдіуму, починаючи з фази шостого листка.
Якщо попереднього року на плантації чи у місцевості набув значного поширення повстяний кліщ, насадження обробляють препаратами сірки або акарицидам – вже на початку розпускання бруньок.
У таких виноградниках вже від самого початку вегетації трактор під час обприскувань має заїжджати у кожне міжряддя. Щоб гарантувати гарне змочування листостеблової маси, у таких насадженнях потрібно застосовувати потужні вентиляторні обприскувачі.
Через швидкий розвиток листкової маси в першій половині вегетації інтервали між обробітками роблять на 1-2 дні меншими, ніж зазвичай. Після цвітіння винограду норми внесення захисних препаратів не відрізняються від традиційної технології вирощування.
Завдяки нещільним гронам винограду система мінімального обрізування передбачає менше внесень ботритицидів.
Пізніший термін достигання урожаю додатково загрожує ураженням грон оїдіумом, тому обробітки фунгіцидами на основі триазолу мають тривати до якомога пізнішого терміну.
Наявність у таких виноградниках значного обсягу старої деревини сприяє накопиченню запасу зимуючих аскоспор оїдіуму. За мінімального обрізування не виникає проблем із хворобами деревини – обрізування не причиняє рослинам значних ран. Унаслідок відсутності повноцінного обрізування у насадженнях може інтенсивно ширитись чорна плямистість деревини або фомопсис. Утім, рівень розвитку хвороби загалом не впливає на обсяг та якість урожаю.
Додати коментар