Сидерація дозволяє підвищити врожай капусти
Обов’язковою умовою отримання високого врожаю товарних головок капусти на ґрунтах із низьким умістом гумусу за класичної системи удобрення є внесення гною або використання сидератів.
Неодмінною умовою сидерації є використання попередників, що рано звільняють поле, щоб сидеральні рослини встигли сформувати достатню вегетативну масу. Також слід уникати використання культур родини хрестоцвітих.
Добрі результати дає вирощування на зелене добриво рослин родини бобових. У їх одиниці зеленої маси міститься така сама кількість азоту, як у гної. Крім того, за рахунок азотфіксації рослини накопичують від 100 до 200 кг/га азоту.
У зонах із достатнім зволоженням використовують для отримання зеленого добрива люпин, конюшину, вико-вівсяні суміші; у більш посушливих районах – вико-житню, вико-вівсяну та горохо-вівсяну суміші, буркун, горох, еспарцет.
Як органічні добрива можна використовувати солому. Обов’язковою умовою при цьому є внесення азотних добрив із розрахунку 10-12 кг діючої речовини на одну тонну.
Для прискорення її розкладання та зниження інгібуючої дії додатково солому обробляють деструктором стерні. Високоефективним є використання соломи з подальшим вирощуванням сидератів.
Додати коментар