Щодватижня 2 найгірших бригадира йдуть рвати яблука
Віталій Нігалатій, директор компанії «Молодіжна аграрна спілка», яке в Чернівецькій області вирощує 48 га садів експортних яблук, поділився досвідом ефективної організації праці.
Про це він розповів під час форуму «Інтенсивний сад», який організовує журнал «Садівництво по-українськи».
Директор господарства зауважив, що перед сезоном та в процесі збору працівники проходять навчання. Починається воно з навчання бригадирів. Їм коротко розповідають теорію збирання яблук, правила оплати праці, в саду показують правильну технологію збирання. Також навчають трактористів та безпосередньо збирачів. На першому етапі збирачу виставляють оцінку за п’ятибальною системою. Тих, хто набрав 2 бали, до роботи не допускають. За роботою бригади також слідкують контролери.
Щодватижня в господарстві відбувається ротація: два найгірших бригадира йдуть рвати яблука, два найкращих працівника стають бригадирами. Найгірших збирачів також звільняють, на їх місце навчають нових людей.
«Були й нас і помилки, – визнав Віталій Нігалатій. – Спочатку ми прив’язували зарплату до зібраних кілограмів яблук. Тоді рвали і бригадири, і трактористи. Але втрачали якість зібраного яблука».
Зараз зарплата становить 47% прямих витрат «Молодіжної аграрної спілки». Збір кілограма яблука у 2022 році обходився у 0,95 грн/кг.
Читайте також: Троє дівчат електросекаторами обрізають 700 дерев за день