Овочі-Ягоди-Сад

Щеплення з дикорослою підщепою допомагає боротись із хворобами на органічних томатах

Щеплення з дикорослою підщепою допомагає боротись із хворобами на органічних томатах

Дієвий метод боротьби з хворобами на органічних томатах – щеплення культурного сорту на дикорослу підщепу.

За такого підходу коріння ніжного культурного сорту замінюється на витривале коріння підщепи. У рослини підвищується імунітет.

Для здійснення цієї операції через 3-6 днів після сівби основного сорту слід посіяти насіння підщепи (вона росте швидше). Тоді на момент щеплення підщепа і прищепа набувають однакової товщини.

Коли їхні стебла стануть однаковими за діаметром (у фазі 1-2 справжніх листків), зрізують рослини підщепи вище сім’ядольних листків. Якщо зрізати нижче, коріння прищепи вростатиме до субстрату.

Краще робити операцію у вечірні години, оскільки за спеки вдень (навіть у лютому) щеплені рослини в’януть та гинуть. З цією ж метою рослини декілька днів притіняють, обприскують аерозолями.

Головне – забезпечити міцний контакт на місці з’єднання підщепи з прищепою. Для цього можна використовувати спеціальні силіконові клямери або інші засоби.

Для пасльонових уже відомі такі підщепи, що сумісні з усіма видами, наприклад гібриди Б’юфорт, Максіфорт та інші. Коли рослини зростуться, їх пікірують до горщечків (об’ємом 0,5 л), підживлюють органічними добривами, гуматами.

Горщечки після пікірування можна одразу розставити в шаховому порядку, щоб вони листям не торкалися один одного після розростання.

Вже на 40-45-й день рослини можна висаджувати на постійне місце.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!