Овочі-Ягоди-Сад

Саджанці бі-баум дозволяють економити до 50% на садивному матеріалі

Саджанці бі-баум дозволяють економити до 50% на садивному матеріалі

За використання бі-баумів економія на вартості садивного матеріалу порівняно з класичним карликовим садом може сягати 50%. Адже такі саджанці розташовують у ряду менш щільно, ніж кроновані однорічки чи кніпи.

Якщо бі-баумами закладають сад яблуні, дерева розміщують у ряду на відстані 1,2-1,5 м одне від одного з міжряддям 3-3,5 м (1,9-3,1 тис./га).

У інтенсивних насадженнях груші міжряддя варто робити ширшими – 4 м.

Українські розсадники саджанці типу бі-баум у промислових масштабах поки що не вирощують. Для власних потреб такий садивний матеріал для створення садів груші почали вирощувати фермери Буковини.

На думку вчених, в Україні вирощування і використання саджанців типу бі-баум є перспективним. У навчально-наукових установах і на демонстраційних ділянках великих розсадників варто було б створювати експериментальні й показові насадження, як це робиться, наприклад, в італійських компаніях, де є навіть трипровідникові конструкції дерев, зокрема, й для кісточкових культур.

Довідка

Бі-баум (з німецької «два дерева», «подвійне дерево») – саджанець із двома рівноцінними, майже однаковими провідниками.Вони не конкурують один  із одним і рівною мірою використовують поживні речовини, які їм постачає коренева система дерева. Таке роздвоєння «русла» висхідного сокоруху дерева (разом із відповідним розподілом ендогенних стимуляторів росту) значно спрощує контроль ростових процесів.

У саду висоту дерев зазвичай обмежують обрізуванням провідників «на ікло», а товщину плодової стіни регулюють контурним механічним обрізуванням.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!