Овочі-Ягоди-Сад

Розвитку білої гнилі на винограді можна запобігти

Розвитку білої гнилі на винограді можна запобігти

Біла гниль, одна з найбільш шкідливих хвороб винограду, поширена у всіх районах виноградарства України, але найчастіше її спалахи спостерігають у районах з підвищеною вологістю.

Так, у Одеській області хворобу спостережено в насадженнях технічних сортів Совіньйон зелений, Мерло, Трамінер рожевий, Шардоне, Одеський чорний, Сухолиманський білий та столових – Аркадія, Восторг, Кеша, Одеський сувенір.

Масове враження виноградників білою гниллю спостерігається після злив і градобою, тоді протягом за добу може гинути понад 50% врожаю. Розвиткові хвороби сприяє пошкодження тканин сонячними опіками, шкідниками, хворобами (найчастіше –  мілдью), механічні рани.

Для профілактики білої гнилі слід подбати, щоб на грона не потрапляло пряме сонячне проміння. Так стається, якщо пагони підв’язують із запізненням і листя перестає прикривати грона. Тоді внаслідок надмірного сонця шкірочка ягід мертвіє, втрачає пружність і тріскається, а це сприяє інфікуванню ягід білою гниллю.

Внесення у насадження контактних фунгіцидів, зокрема, на основі сполук міді також є профілактикою хвороби.

Після градобою чи зливи добрий ефект у захисті від білої гнилі дає негайний (протягом 24 годин) обробіток винограднику препаратами на основі тіофанат-метилу чи сумішки ципродинілу та флудиоксонілу.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!