Овочі-Ягоди-Сад

Російське ембарго збило ціни на імпортні овочі в Україні

Російське ембарго збило ціни на імпортні овочі в Україні

Найпопулярніші імпортні овочі на ринку Україні пропонують на 10-15% дешевше, ніж торік. При цьому традиційного підвищення ціни напередодні свят поки не відбувається, пише «Шувар».

Фахівці ринку пояснюють цей факт загальним збільшенням пропозиції з Туреччини, яка традиційно є головним постачальником сезонних овочів в Україну взимку.

«Насправді пропозиція від турецьких постачальників цього року помітно збільшилася. Крім того, виробники в самій Туреччині зараз готові відвантажувати товар майже в 1,5 рази дешевше, ніж минулого року», – зазначив керівник овочевого напрямку ОРСП «Шувар». Олександр Палій.

За його словами, ще 1,5 місяці тому спостерігалося стрімке підвищення ціни в сегменті тепличної продукції, що традиційно відбувається наприкінці сезону продажу вітчизняної продукції. Але зараз завдяки стабільним поставкам з Туреччини ціни стабілізувалися.

Дії виробників та постачальників у Туреччині експерти ринку пов’язують з російським ембарго, яке було введено ще 1 січня 2016 року щодо турецьких фруктів, цитрусових та овочів. До початку поточного сезону турецькій стороні вдалось домовитись з Росією лише про зняття заборони на фруктову групу. Однак на овочі ембарго продовжує діяти.

«У попередні роки Туреччина відвантажувала в Росію 50-70% річного експорту тепличних овочів. Мова йде про більше, ніж 300 тис. тон свіжих овочів, ‒ підкреслила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. ‒ Через російське ембарго турецькі експортери вимушені були перерозподілити поставки між наявними ринками. Через це зараз спостерігається збільшення пропозиції та зниження ціни на ринках Східної Європи, зокрема, в Україні».

Нагадаємо, на початку листопада Мінсільгосп Росії запропонував продовжити заборону для тепличних овочів ще на 2-3 роки.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!