Овочі-Ягоди-Сад

Ревінь у 2019 році забезпечував фермерам дохід 200-300 тис. грн/га

Ревінь у 2019 році забезпечував фермерам дохід 200-300 тис. грн/га

Українські фермери вирощують та експортують до Європи ревінь, який за кордоном переробляють на соки та сиропи. Останніми роками кількагектарні посадки ревеню з’явилися в Тернопільській, Львівській і Волинській областях – ці регіони розміщені ближче до кордонів із ЄС.

«Я не переймаюся тим, куди збувати свій ревінь. Для нас головне – його виростити», – розповів очільник і власник ТОВ «Ягоди Волині» Віталій Ішмурат.

Ціну диктує європейський ринок. Вона залежить від урожайності й обсягів виробництва, які щороку стають зрозумілими не раніше травня. У 2019 році ціна впала, «Ягоди Волині» продавали свій органічний ревінь по 5 грн/кг, але навіть за такої ціни господарство не було в претензії. Цього року сподіваються на кращий урожай і кращу ціну – з періоду спокою ревінь вийшов добре.

Для експорту ревеню формуються партії свіжої або замороженої продукції, найменша – 20 тонн, тобто ємність однієї фури. Сировину купують оптом холодильні й заморожувальні підприємства. Довготривала співпраця для них цікава тим, що вони можуть гарантовано завантажити свої холодильні потужності ранньою продукцією.

Господарство висадило ревінь у 2018 році на площі 8 га, використовуючи розсаду, вирощену з насіння власними силами. Перший урожай становив до 4 тонн/га. Однак у 2019 році через підняття ґрунтових вод рослини на 2/3 площі вимокли. Ревеневе поле скоротилося до 3 га.

Проте зі зміцнілих дворічок зібрали 40 тонн/га, що цілком оптимістично для ревеню. Враховуючи, що з кожним роком кущі нарощуватимуть вегетативну масу, можна сподіватися на врожай 60-80 тонн/га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!