Овочі-Ягоди-Сад

Ранньовесняний захист абрикоси складається з трьох частин

Рано навесні абрикоси обприскують мідьвмісними препаратами, дерева від 5 років – ще й мінеральними оливами, білять вапном з мідним купоросом та фунгіцидом.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Розпочинати систему захисту абрикосових насаджень слід з ранньовесняного обприскування мідьвмісними препаратами у фази набухання бруньок та розпускання бруньок залежно від погодних умов два рази, – радить Тетяна Попович, головний агроном «Файно Фрут», із Закарпаття. – Не слід застосовувати мідьвмісні препарати після цвітіння. Це препарати Косайд (нормою 2,5–3,0 кг/га) та Чемпіон (2,0–2,5 кг/га)». За словами спеціалістки, рекомендована норма водовиливу для обмивання — 800–1000 л води/га, проте цей показник треба корегувати відповідно до віку та стану насаджень абрикоси. 

«Такий елемент захисту убезпечить насадження від різних видів плодових гнилей (бура, сіра). – поясніє вона. – У боротьбі з бурою гниллю важливим є швидке видалення та знищення плодових мумій та хворих частин дерева. На Закарпатті садівники здебільшого роблять це під час збирання врожаю. Таку операцію робимо не тільки на абрикосі, але й на яблуні. Це перешкоджає накопиченню інокуляту бурої гнилі та не дає розповсюджуватися хворобі вище рівня шкодочинності». 

Другим етапом ранньовесняного захисту абрикоси є обприскування мінеральними оливами дерев після досягнення ними 5-річного віку для боротьби з прихованими шкідниками та щитівкою.

«Це такі емульсії, як Олемікс та Еко Оїл Спрей 20 л/1000 л води, – радить Тетяна Попович. – Результат якісного проведення обприскування з мінеральною оливою — кора дерев має блиск. Основою названих препаратів є різні види рослинних олій, які призводять до асфіксії (удушення) личинок перед їх відродженням. 

Третім етапом є побілка дерев від морозобоїн та сонячно-морозних опіків.

«У такому разі намагаємося якнайшвидше позбутися зайвої води на ранах кори, зокрема білимо сумішшю вапна, розчиненого у воді з додаванням 3%-го мідного купоросу, – далиться агроном. – До такої суміші додаємо також фунгіцид Топсин-М (5 г/10 л води) задля досягнення сильного лікувального ефекту. Для уникнення стікання суміші з кори додаємо також водоемульсійну фарбу».

Читайте також: Абрикосу обрізують, як минула загроза морозів, але до повного розквіту