Які поля слід підживлювати за дефіциту добрив - експерт
В умовах дуже ймовірного дефіциту добрив варто зовсім не вносити їх на полях високим або навіть з середнім рівнем забезпеченості. Але слід давати максимум можливого на поля з гострою нестачею поживних речовин.
Про це в коментарі AgroTimes розповів Вадим Дудка, керівник діагностичного центру захисту рослин «Агроаналіз», що в місті Каховка Херсонської області.
За інформацією експерта, найближчим часом може скластися певний тимчасовий дефіцит добрив або ЗЗР.
«Ми вже це бачимо у деяких країнах – наприклад, наши клієнти в Азербайджані наразі не мають змоги придбати аміачну селітру за будь яку ціну, тому що РФ тимчасово заборонила її експорт. Багато хто чекає аналогічних проблем і по деяким препаратам з Китаю навесні – коли попит буде максимальним. Тому готуватися до подібних проблем та заздалегідь планувати якісь заходи для рішення – цілком правильно», – зазначив він.
Але, на думку Вадима Дудки, економія повинна бути розумною. Наприклад, при нестачі добрив не треба рівномірно скорочувати дози по всіх полях.
«Це треба робити діференційовано – зовсім нічого не вносити на полях з високим або навіть з середнім рівнем забезпеченості та давати максимум можливого на поля з гострим дефіцитом, – порадив експерт. – Це також вірно з точки зору форм добрив – якщо розрахунок показує потребу в невеликих дозах калію та великих дозах фосфору, то за браком коштів або недоступністю добрив, краще повністю відмовитися від калію а фосфор давати обов’язково, а не скорочувати дози рівномірно».
Читайте також: Дефіцит ЗЗР найбільше вплине на ресурсоощадні технології, – думка