Овочі-Ягоди-Сад

Програмний облік лохини довів, що можна отримувати врожай 14–16 т/га 

Програмний облік лохини довів, що можна отримувати врожай 14–16 т/га 

Системна робота, дотримання технології та якісний садивний матеріал дозволять отримувати високий урожай лохини.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Дмитро Гончарук, співзасновник розсадника «Фруктовий Сад АТ» (Київська обл.).

Він зазначив, що господарство 2020 року встановило програмне забезпечення для обліку збирання ягоди, щоб зручніше було розраховуватись із працівниками. Відтоді ведуть статистику — яка плантація та який сорт скільки дає врожаю. 

«Ми чітко побачили, що отримувати з куща лохини 4,5–5 кг ягід — цілком досяжна мета, тут немає нічого фантастичного. Ми стільки збирали у 2021 і 2022 роках, коли плантація вийшла на повне плодоношення», – наголосив Дмитро Гончарук. 

За словами спеціаліста, таку врожайність можна отримувати, якщо працювати дуже системно.

«Тут я кажу навіть не про базові речі — контроль вологості субстрату, pH води для поливу, внесення добрив тощо. Є ще додаткові чинники — наприклад, специфічне обрізування для кожного сорту (однаково всі не можна обрізувати, кожен сорт має особливості), внесення мікро- і макроелементів по листку (хоча деякі експерти до цього скептично ставляться), застосування біостимуляторів», – зазначив Дмитро Гончарук.

Читайте також: У тренді ягідництва – якість та великий розмір