Правильна агротехніка обмежує поширення хвороб і шкідників винограду
Популяцію шкідливих для культурного винограду організмів можна обмежити екологічними способами, зокрема, за допомогою правильної агротехніки.
Поширення та розвиток хвороб і шкідників вдається зменшити завдяки ретельному заорюванню опалого листя, систематичним обробіткам ґрунту та боротьбі з бур’янами (при вирощуванні винограду з міжряддями під чорним паром).
Обрізання кущів, обламування та підв’язування пагонів суттєво поліпшують фітосанітарний стан виноградників. Так, за обрізання кущів зменшується кількість лоз та рукавів, на яких зберігаються збудники оїдіуму, чорної плямистості, антракнозу, ески, еутипозу тощо.
Операції із зеленими частинами кущів (обламування, підв’язування, чеканка тощо) регулюють освітлювання та вентиляцію кущів. Важливим є не лише сам факт зелених операцій, а й їх вчасне виконання. Це підвищує ефективність інших операцій із захисту виноградників, передусім хімічних обприскувань. Адже завдяки правильному догляду крони препарати потрапляють усередину куща та не дають розвиватися кліщам і листовійкам.
Обламування зелених пагонів дозволяє нормувати навантаження кущів пагонами.
Операції із зеленими частинами кущів винограду збільшують ручну працю, але нехтування ними може бути причиною додаткових хімічних обприскувань, що в підсумку буде значно дорожчим.
Перевантаження кущів врожаєм позначається на розмірі та забарвленні грон, що несе негатив врожаю столових сортів. Столові сорти винограду зазвичай є сильнорослими, і за невдалого формування або перевантаження куща пагонами у кроні створюються сприятливі умови для розвитку шкідників та хвороб. Надалі це збільшить витрати на захисні хімічні обробітки.
Додати коментар