Плодові сади потребують мінімального удобрення за належного догляду за ґрунтом
Наукові дослідження засвідчили, що плодові дерева часто взагалі не реагують на удобрення, а якщо реакція на добрива і є, то лише за низьких норм внесення.
Тобто потреби саду в мінеральному живленні є низькими – передусім через рециркуляцію поживних елементів: адже частина поживних елементів повертається у ґрунт разом зі зрізаними гілками, опалим листям, зав’язями.
У врожаєві – плодах, які вивозять із саду, концентрація поживних речовин низька. Наприклад, саду площею 1 га на формування плодів щороку потрібно близько 45 кг чистого азоту. Натомість 1 га пшеничного поля для формування врожаю зерна забере 180 кг чистого азоту, а поле капусти чи моркви – 280-285 кг/га.
Обмежені потреби саду в удобренні пояснюються й глибоким заляганням кореневої системи. Те, що у карликових підщеп, таких, як М9, коренева система неглибока, є міфом: за сприятливих ґрунтових умов корені карликової підщепи здатні проникати глибоко у товщу ґрунту і черпати поживні елементи з його різних шарів.
Як створити в саду ґрунтові умови, що сприятимуть плодовим рослинам засвоювати поживні елементи? Про це йтиметься у виступах польського професора Даріуша Врони з Варшавського університету сільського господарства (SGGW) на форумі «Інтенсивний сад-2018: Інновації без помилок», який 27-28 листопада відбудеться у Вінниці, у приміщенні Вінницької обласної філармонії.
Додати коментар