Овочі-Ягоди-Сад

Плодоовочівники побачили мінуси і плюси карантину

Пандемія коронавірусу COVID-19 сприяла девальвації національної валюти, заставила більшість європейських країн ввести жорсткий тритижневий карантин, суттєво обмежити в`їзд іноземців і транспортне сполучення. Через девальвацію гривні подорожчали зарубіжні посадкові матеріали, засоби захисту рослин, добрива і значно погіршилася їх постачання. Але через карантин та невиїзд працівників на заробітки за кордон покращилася ситуація з робочою силою, говорять в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

«В Українську плодоовочеву асоціацію вже неодноразово надходили повідомлення від українських виробників про неможливість вивезення куплених в Європі саджанців, добрив та засобів захисту рослин, – зазначила директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва. – Тому, в умовах обмеженої купівельної спроможності, фермери вимушені були в екстреному режимі шукати альтернативні варіанти для купівлі необхідної продукції, що в свою чергу призвело до додаткових незапланованих витрат. До того ж, підвищення курсу валют також позначилося на цінах на саджанці, добрива та засоби захисту рослин».   

Тим не менш, кардинальних змін в роботу підприємств карантин не вніс. Роботи в садах продовжують вестися в плановому режимі, а основна частина продукції урожаю 2019 року вже реалізована. До того ж, попит на більшість фруктів та овочів залишається на доволі високу рівні.

Що ж стосується подальших перспектив, то дивлячись на приклад Китаю, більшість експертів прогнозує, що ситуація в Європі почне покращуватися вже в кінці квітня – на початку травня і регіон поступово повернеться до нормального режиму життя. Так, наприклад, кількість активних хворих в Китаї щоденно зменшується вже протягом трьох останніх тижнів, а кількість нових випадків хворих за останні 7 днів – 116 осіб. Тому, місцева влада збирається вже найближчим часом почати відновлювати масові заходи.

Позитивним моментом в асоціації назвали відсутність проблем нестачі робочої сили в сезон збору врожаю.

Через складнощі з перетином кордону, вже зараз деякі українські робітники розривають контракти з європейськими роботодавцями, що в свою чергу, грає на руку вітчизняним виробникам, оскільки більшість тих, хто не зможе виїхати за кордон буде вимушений шукати роботу всередині країни.

А девальвація гривні може стимулювати експортні поставки та значно збільшити її цінову конкурентоспроможність на міжнародних ринках.

Читайте також: Як конронавірус вплине на плодоовочівництво

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!