Після огірків моркву можна вирощувати лише через 1-2 роки
Кращими попередниками для моркви будуть томати, картопля, цибуля, салат.
Морква не любить свіжий гній тому після огірків її можна вирощувати лише через 1-2 роки, оскільки після них земля насичена органічними добривами.
Морква більш вимоглива до вмісту в ґрунті калію, менше – до азоту й фосфору. Для внесення калійних солей краще використовувати комплекси з низьким умістом хлору. Добре вона відгукується на магній і натрій.
За надлишку азотних добрив відбувається ослаблення кореневої системи моркви, листки стають слабкими, коренеплід галузиться, погіршуються його смакові якості та зберігання.
У зв’язку з чутливістю коренеплодів до концентрації ґрунтового розчину підживлення рекомендують здійснювати позакоренево.
У період активного розвитку підземної і наземної частин моркву підживлюють комплексними добривами, борною кислотою, які припиняють за місяць до збирання врожаю.
За три тижні до його початку використовують гумати, під дією яких всі поживні речовини з листків транспортуються в коренеплоди й надають їм солодкого смаку й соковитості.
Збирають моркву в прохолодну погоду. Тепло, сухість, і особливо вітер, сприяють в’яненню коренеплодів, схильності до ураження хворобами.
Додати коментар