Овочі-Ягоди-Сад

Персик не схильний до періодичності плодоношення

Персик не схильний до періодичності плодоношення

За господарськими ознаками у персика є чимало переваг перед іншими плодовими, передусім через те, що він є однією з найбільш скороплідних порід.

Більшість сортів дає перші товарні врожаї (4-6 тонн/га) вже на третій рік дерев у саду. В умовах півдня і на зрошенні врожайність 6-7-річного саду сягає 25-35 тонн/га.

Корисною властивістю є й те, що персик не схильний до періодичності плодоношення (за винятком сезонів після сильного зимового підмерзання дерев).

Порівняно з абрикосом і черешнею, перевагою персика є менша сила росту дерев. Через це витрати ручної праці на обрізання та збирання врожаю у саду персика є меншими. Завдяки малим габаритам дерев такі сади легше обприскувати.

Широка палітра сортів різних груп стиглості дозволяє постачати плоди персика на ринок тривалий період.

За вирощування в умовах південного степу України з сортів персика вдається утворити плодовий конвеєр, що триває три місяці: від третьої декади червня до третьої декади вересня. Сортове різноманіття допомагає господарствам уникнути просідання ціни у період масового дозрівання врожаю культури в регіоні.

Довідка

За даними Державної служби статистики, на 1 січня 2018 року загальна площа під персиком в Україні сягала 3,5 тис. га. На сади у промислових підприємствах припадало 2,2 тис. га. Лідером у виробництві персика є Одеська область: там вирощується 1,5 тис. га садів. Валове виробництво плодів персика в Україні сягає 20 тис. тонн на рік.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!