Овочі-Ягоди-Сад

Персик, щеплений на мигдалі, не дає бажаних урожаїв на Одещині

Персик, щеплений на мигдалі, не дає бажаних урожаїв на Одещині

Причиною невдач вирощування персика на Одещині є застосування сіянцевої підщепи – мигдалю.

У цьому переконаний очільник фермерського господарства «Прайм Фрут» (Одеська область) Петро Далаков, пише журнал «Садівництво по-українськи».

Передусім сіянцева підщепа не забезпечує вирівняного росту насадження. Та найбільше саду вадить часткова несумісність мигдалю з персиком.

Поки деревце молоде, кроні вистачає води і живлення. Та коли персикове дерево навантажене врожаєм, спайка не дає провідній системі пропустити потрібну кількість вологи і поживних речовин. Як наслідок, плоди на таких деревах раніше дозрівають і є дрібнішими, а листя рано жовтіє і опадає.

«Колись мигдаль був дуже доброю підщепою для персика, але ми його втратили, бо ніхто не займався насінництвом, – пояснив Петро Далаков. – Розсадники заготовлювали кісточку в промислових садах: там після висихання персикового дерева лишалася підщепа, вона починала плодоносити і звідти збиралося насіння».

За його словами, ніхто не замислювався над тим, чому таке персикове дерево висохло. Може, через несумісність. «З цього несумісного мигдалю кісточку для сіянцевих підщеп беруть і зараз», – зауважив Петро Далаков.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!