Овочі-Ягоди-Сад

Перещепленням можна омолодити виноградник і відновити його плодоношення

Перещепленням можна омолодити виноградник і відновити його плодоношення

Після закладання винограднику часто доводиться усувати помилки, допущені під час проектування насаджень. Зазвичай це стосується сортового складу винограднику, який не влаштовує власника.

Поновити сортовий склад можна двома шляхами: або розкорчувати та повторно закласти насадження, або перещепити кущі. Обидва шляхи досить витратні.

У першому варіанті, крім коштів на розкорчування старого винограднику, доведеться заплатити ще й за створення нових насаджень.

Існує багато насаджень у плодоносному віці, які не задовольняють господарів саме сортовим складом. Здебільшого це виноградники технічних сортів, а також насадження низькоякісного столового винограду, врожай якого продається надто дешево. У цьому разі доцільне перещеплення рослин. Особливо актуальний цей прийом у розсадниках, на маточниках прищепних лоз.

Перещеплення вирішує кілька завдань. За його допомогою створюють чистосортні насадження, замінюють безплідні кущі на урожайніші або замінюють малоцінні (низькорентабельні) сорти на економічно привабливіші та вигідніші.

Щеплення кущів на їх постійному місці зростання дозволяє у кілька разів прискорити розмноження нових та дефіцитних сортів винограду.

Перещепленням також можна омолодити кущ та відновити його силу росту і плодоношення.

Найдоцільніше перещеплювати відносно молоді кущі віком 3-10 років – на них краще приживлюються живці.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!