Овочі-Ягоди-Сад

Падіння виробництва яблук в ЄС компенсується урожаєм в інших країнах

Зниження врожаю яблук у деяких країнах Євросоюзу було більш ніж компенсоване більш високим урожаєм в Китаї, США, Росії, Нової Зеландії, Мексиці та інших країнах.

Про це повідомляється у звіті Міністерства сільського господарства США (USDA).

Китай зібрав у 2019 році 41 млн. тонн яблук – на 8 млн. тонн більше, ніж було зібрано в 2018 році. При цьому якість яблука оцінюється, як середня, а значить, Китай буде і далі активно імпортувати яблуко високої якості з США, Нової Зеландії, ПАР і ЄС.

США оотримали рекордний врожай яблук на рівні 4,7 млн. тонн. Це на 179 тис. тонн більше, ніж роком раніше. Експорт зросте на 100 тис. тонн до 860 тис. тонн. І саме США є головним експортером яблука в преміальному сегменті, поряд з постачальниками з Нової Зеландії, Чилі, Італії і Франції.

ЄС зібрав 11,5 млн. тонн – майже на 25% нижче, ніж роком раніше. Експорт яблука з Єврпосоюзу, відповідно, знизиться на 200 тис. тонн до 975 тис. тонн, а імпорт залишиться на тому ж рівні, що і роком раніше – близько 500 тис. тонн. 

Росія зібрала рекордний урожай яблука на рівні 1,7 млн. тонн – на 100 тис. тонн більше, ніж попередній рекорд. При цьому очікується зниження імпорту яблук до Росії на 80 тис. тонн порівняно з минулим сезоном, що, тим не менш, залишить її на позиції світового лідера імпорту яблук.

Туреччина повторила рекорд виробництва яблука минулого року, який склав 3 млн. тонн. Однак експорт може трохи знизитися через більш слабкий попит на турецькі яблука на Близькому Сході.

Індія має такий же урожай яблука, як і роком раніше — близько 2,4 млн. тонн, але імпорт все одно знизиться через торгові війни з США і заборону на імпорт яблука з Китаю.

Виробництво яблук також виросте в Новій Зеландії, ПАР, Мексиці і залишиться без змін в Аргентині. Зниження врожаю яблук очікується тільки в Чилі, де посуха призводять до скорочення врожаю майже всіх видів фруктів і овочів.

Світовий ринок яблука продовжить стагнувати, світове виробництво росте, країни-імпортери нарощують власне виробництво, а споживання яблука в світі знижується під впливом зростання інтересу до ягід та екзотичних фруктів.

Читайте також: Торговельні війни США та Китаю дають шанси європейським фермерам

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!