Овочі-Ягоди-Сад

Падає виробництво томатів в Іспанії та Італії, росте в Польщі, Нідерландах, Франції, та Марокко

Падає виробництво томатів в Іспанії та Італії, росте в Польщі, Нідерландах, Франції, та Марокко

Площі томатів відкритого ґрунту в Південній Європі зменшується роками, і цьогоріч скоротилися від 10 до 20%. Це падіння навряд чи вплине на ціну, оскільки компенсується зростанням виробництва продукції у Польщі, Нідерландах, Франції, та Марокко.

Про це в огляді глобального ринку томатів повідомляє FreshPlaza.

За межами Європи ціни ростуть. Китай має справу з дефіцитом; Мексика на початку нового сезону, і через надмірну кількість опадів ціна в Південній Африці в останні дні різко зросла. Однак перспектива полягає в тому, що ціни відновляться в найближчі дні. У США ціни низькі через достатню пропозицію на даний момент.

У Нідерландах у середньому ціни не розчаровують фермерів. Вони навіть перевищили п’ятирічне середнє значення. Цього спекотного літа вони були високими, але опустилися вниз у жовтні.

У Бельгії росте вирощування в теплицях при штучному досвічуванні. Крім того, є бельгійські компанії розширюються на північ Франції, де вирощування томатів менш розвинене. 

На німецькому ринку китицевих томатів домінують нідерландські  та бельгійські тепличники. Іспанія та Марокко постачають великі плоди. Дешевшають турецькі томати.

У Франції зараз збирають останні томати літнього сезону. В магазинах також багато продукції із Іспанії та Марокко.

Читайте також: Agrofusion зібрала 588 тис. тонн томатів

У основному регіоні вирощування Іспанії — провінції Альмерія площі під томатами скоротилися на 10-20%. Високі витрати на виробництво, зростаюча конкуренція з боку інших країн та поширення шкідників, таких як Tuta absoluta, ускладнюють вирощування томатів. Натомість тут вирощують кабачки, перець та кавуни.

Зменшення пропозиції компесується тепличними томатами з  Нідерландів, Польщі, Франції та Марокко. 

В Італії теж скоротилися площі під томатами на 20% через клімат, шкідника Tuta absoluta та різні віруси. Помідори не приносять такого ж доходу, як кілька років тому, і зараз виробники шукають альтернативи.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!