Овочі-Ягоди-Сад

Овочівники отримують збитки на тлі карантину, – УПОА

Через закриття ринків, а потім лише часткове поновлення їх роботи, частина фермерів не зможе почати наступний сезон через брак коштів у сезоні нинішньому.

Про це йдеться у повідомленні Української плодоовочевої асоціації (УПОА). 

«Враховуючи, що карантин в Україні продовжено до 22 травня, збитки фермерів можуть сягнути таких масштабів, що в наступному році частина виробників просто не зможе почати новий сезон через брак коштів», – йдеться у повідомленні.

За даними УПОА, продажі замороженої та свіжої плодоовочевої продукції вже знизилися в середньому на 60-70% у порівнянні з показниками 2019 року. Крім того, станом на кінець квітня, свіжа плодоовочева продукція подешевшала в середньому на 30-40% відносно показників минулого сезону.

«Так, наприклад, ще декілька тижнів тому, тепличний огірок відвантажувався по 12-15 грн/кг, що приблизно дорівнював рівню собівартості, а виробники суниці садової реалізовували ягоду по 50-80 грн/кг (на 40% дешевше ніж минулого року). Лише зниження середньої температури повітря на території України, спровокувало зростання цін на овочі та ягоди, адже вибірка продукції в вітчизняних теплицях суттєво скоротилася. Та подальше потепління сприятиме росту пропозиції тепличної плодоовочевої продукції, що в свою чергу, відобразиться на ціні. Тому збитки фермерів в цьому сезоні навряд чи закінчились, і це не говорячи про тих виробників, хто просто викидав свою продукцію на смітник», – прокоментувала директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Читайте також: У столиці ціни на овочі «борщового набору» – стабільні, а рання продукція дешевшає

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!