Овочі-Ягоди-Сад

Органічні кавуни вирощують без ЗЗР та поливу

Органічні кавуни вирощують без ЗЗР та поливу

У ФГ «Лиманськ», що в селі Рибальче на Херсонщині, органічні кавуни вирощують на місці рибних ставків. При цьому ділянки зовсім не зрошують, не мульчують. А для рослин не застосовують засоби захисту рослин ні від хвороб, ні від шкідників. При цьому отримують врожайність 15-20 т/га, тоді як на конвенційних полях інші фермери мають до 100 т/га. Та власник господарства, Олександр Бритвін, за врожайністю не женеться, вважає що важливіше природна рівновага.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Засилля шкідниками й поява хвороб відбуваються через нехтування правилами природи, — переконаний фермер. — Там, куди не втручається людина, все росте без упину. Що ми скрізь спостерігаємо? Насипав виробник селітри, потім, щоб вона не попекла корені, додав побільше води. Як наслідок, рівень вологості ґрунту й повітря підвищується. За таких умов добре розмножуються збудники хвороб. Чого ж нарікати?»
На баштані ФГ «Лиманськ» умови, наближені до природних, як на заливних луках. На ґрунті – ні крапельної стрічки, ні мульчувальної плівки. Єдина різниця: у природі насіння проростає там, куди його вітром занесло, а в господарстві на ділянці рівні рядки та міжряддя 2,1 м для руху техніки. 

Вирощують один один гібрид  – Продюсер сортотипу Кримсон Світ, решта – сорти Південної дослідної станції баштанництва НААН України.

Орють неглибоко, бо ґрунти легкі. Після цього садять кавуни прямим висівом із розрахунку 5 тис. насінин на гектар. 

Вологи, яка збереглася після весни, достатньо для появи сходів та утворення корінців. Далі в процес вступає всмоктувальна сила коренів рослини. Вона в кавунів настільки потужна, що за присутності в ґрунті 6% вологи становить 10 атмосфер. Тим часом у пошуках додаткової вологи центральний корінь заглиблюється щонайменше на 1 м.

Читайте також: Українські кавуни може винищити хвороба