Органічні добрива не слід вносити безпосередньо перед висаджуванням полуниць
Полуниці дуже чутливі до вмісту солей у ґрунті, тому слід уникати внесення великої кількості органічних добрив безпосередньо перед висаджуванням розсади, оскільки це може пошкодити кореневу систему рослин.
Найкращим періодом внесення гною є осінь попереднього року, якщо висаджування заплановане на весну, або весна, якщо висаджування заплановане на осінь поточного року. Гній, як і більшість мінеральних добрив, слід добре загорнути в ґрунт.
Фосфорні, кальцієві та магнієві добрива вносять у ґрунт перед оранкою. Азот і калій можна додатково вносити під час росту рослин.
Часто фермери, особливо початківці, нехтують аналізом ґрунту перед закладанням ягідної плантації або вносять добрива на око. Вони сподіваються компенсувати нестачу певного елемента, якщо вона проявиться, за рахунок фертигації або листкових підживлень.
Однак основні дози добрив, потрібні для формування 20-30 тонн/га врожаю, настільки великі, що зробити це неможливо. Фертигація і листкове внесення добрив можуть лише дещо скоригувати ситуацію.
Крім того, для листкових підживлень мають бути вагомі причини, що заважають поживним речовинам засвоюватися через кореневу систему.
Додати коментар