Овочі-Ягоди-Сад

Новий шкідник може загрожувати овочевим культурам

Новий шкідник може загрожувати овочевим культурам

Державна служба охорони рослин та насіння Польщі (PIORiN) опублікувала звіт про нові фітосанітарні загрози, серед яких Spodoptera ornithogalli – метелик із сімейства совкових Noctuidae.

За даними PIORiN, господарями шкідника є види рослин, серед яких, серед іншого: спаржа, квасоля, буряк, кукурудза, перець, помідор, картопля, соняшник, пшениця та різні види декоративних рослин.

До цього часу цей вид зустрічався в Північній Америці (Канада, Мексика, США), Центральній Америці та Карибських островах (Антигуа та Барбуда, Бермудські острови, Домініка, Домініканська Республіка, Гватемала, Гондурас, Ямайка, Пуерто-Рико та Сальвадор) та Південній Америці (Аргентина, Болівія, Бразилія, Еквадор, Французька Гвіана, Колумбія, Перу, Суринам та Венесуела).

«Шкоду в основному завдають гусениці, що харчуються надземними частинами рослин. Молодші личинки скелетують листя, а старші личинки вигризають нерівні отвори в листках або з’їдають цілі листя. Гусениці також можуть харчуватися плодами таких рослин, як томат і бавовна, або квітами. Яйця відкладаються по 200 – 500 штук, як правило, на нижній стороні листя. Гусениці мають довжину приблизно до 35 мм. Забарвлення гусениць різна, але зрілі гусениці мають широку коричневу облямівку на спині з білою лінією в центрі. З боків тіла є чітко виражені чорні трикутні плями, а під ними чітко виражена жовта або біла смуга. Крім того, темна смуга проходить по ділянці спіралей, а рожева або помаранчева смуга під нею. Дорослі метелики мають розмах крил від 34 до 41 мм. Їх передні крила бурувато-сірі з хитромудрим малюнком світлих і темних плям. Задні крила райдужно-білі, з вузьким коричневим краєм», – повідомляє PIORiN.

Шкідник може бути занесений до Європи з районів його поширення на рослинах, які потрібно висадити, зрізаних квітах, овочах та фруктах видів-господарів. Цей вид був помічений , серед інших у відправках спаржі, ввезеної до Японії із США та Мексики. Це становить загрозу для урожаю на відкритому ґрунті в Південній Європі, а в Центральній та Північній Європі – на тепличних культурах, особливо томатах.

Читайте також: Фермер розповів як бореться зі шкідниками томатів