Овочі-Ягоди-Сад

Неправильний догляд саду провокує хвороби яблук на зберіганні

Неправильний догляд саду провокує хвороби яблук на зберіганні

Хвороби яблук на зберіганні зазвичай є наслідком неправильного й недосконалого догляду саду. Здоров’ю плодів шкодять незбалансовані норми мінеральних добрив, недбалий захист насаджень, запізнення чи навпаки – випередження термінів збирання.

Останніми роками навесні і влітку панує суха й спекотна погода, тому у першій половині вегетації насадження слід поливати особливо ретельно. На пізніх сортах, призначених для тривалого зберігання, зрошення припиняють за місяць до збирання врожаю. Плоди збирають лише за сухої погоди.

Залуження міжрядь саду покращує якість плодів і вони довше зберігаються. Щоб плоди накопичували належну кількість цукру і були більш лежкими, у ґрунті має бути достатньо доступного рослинам фосфору й калію.

Надмірна кількість азоту й зайві поливи зменшують у плодів щільність м’якушу й погіршують їх транспортабельність та стійкість до механічних пошкоджень.

Щоб захистити яблука на зберіганні від інфекційних хвороб, за 15-20 днів перед збиранням насадження обприскують фунгіцидами. Йдеться переважно про пізні сорти, врожай яких призначено для тривалого зберігання.

Застосовують препарати на основі суміші з 25% боскаліду та 13% піраклостробіну; 25% флудіоксонілу та 38% ципродонілу; 50% тіофанат-метилу.

Протягом вегетації сад ретельно захищають від парші, чорного та звичайного раку, контролюють популяцію шкідників. Взимку з саду обов’язково вилучають муміфіковані плоди.

Важливе значення має й культивація сортів, що стійкі до хвороб.

Після закінчення зберігання яблук і перед закладкою врожаю нового сезону сховища обов’язково дезінфікують.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!