Науковці довели ефективність мульчування полуниці від бур’янів та фітофторозу
Вчені Української науково-дослідної станції карантину рослин інституту захисту рослин НААН довели, що мульчування міжрядь полуниці у 6 разів знижує рівень забур’яненості та більше, ніж удвічі зменшує розвиток фітофторозу.
Про це пише журнал «Плантатор».
У інтродукційно-карантинному розсаднику дослідили вплив мульчування міжрядь полуниці деревною тирсою. Для досліджень підібрали сорти Ельсанта (сприйнятливий) і Рубіновий кулон (стійкий) до ураження фітофторозом.
Мульчування міжрядь деревною тирсою проводили на початку цвітіння полуниці та після чергового розпушування ґрунту. Шар мульчі був не більше 5 см.
У замульчованого сорту Ельсанта кількість бур’янів на ділянці складала 9,2 шт/м2, у контролі без мульчі — 67,8 шт/м2. У замульчованого сорту полуниці Рубіновий кулон кількість бур’янів на ділянці становила 10,7 шт/м2, у контролі без мульчі — 65,8 шт/м2.
Читайте також: Хороший урожай полуниць неможливий без комплексного підходу
Перший облік ураження ягід полуниці проводили у червні. На сприйнятливому сорті Ельсанта у контрольному варіанті (без мульчі) кількість уражених ягід полуниці фітофторозом складала 17,5%, розвиток хвороби — 8,4%. Коли міжряддя були замульчовані тирсою у сорту Ельсанта зменшується кількість уражених ягід до 9,1%, розвиток хвороби — 3,7%.
У стійкого сорту Рубіновий кулон без мульчі кількість уражених ягід полуниці фітофторозом становила 7,4%, розвиток хвороби — 3,3%. Коли міжряддя були замульчовані тирсою у сорту Рубіновий кулон також зменшувалась кількість уражених ягід фітофторозом до 3,5%, розвиток хвороби — 1,5%.
Аналогічна ситуація щодо кількості уражених ягід полуниці та розвитку хвороби спостерігалась за другого обліку рослин, який проводили у липні.
Додати коментар