Найбільше на врожай винограду вплинула засуха

Виноград – одна з найприбутковіших садових культур цього року. Неврожай її цього року року обумовлений нестачею вологи, в першу чергу на Півдні.
Про це в інтерв’ю Seeds розповів Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА).
«Я спілкувався з фермерами щодо цього, вони кажуть, що не стільки весняні приморозки, як саме велика літня посуха вплинула на кількість врожаю, – зазначив експерт. – Ті, хто мав краплинне зрошення, – ті господарства були «на коні». Вони отримали досить хороший врожай, а головне, – вони досить дорого, продавали свою продукцію. 40-45 гривень за кілограм – для винограду столових сортів це дуже багато».
Він додав, що виноград вчергове показав, що це хороша і перспективна для України культура, однак, треба інвестувати в технології.
«Це і обрізки, і підходи до вирощування, зберігання, і, особливо, полив. Клімат змінюється, і, в першу чергу, на Півдні. А виноград – це більш південна культура. Чим південніше плантації, – тим кардинальніші були питання з врожаєм цього року», – резюмував Тарас Баштанник.
Читайте також: Світове виробництво вина може бути найменшим за 63 роки