Надмірне забезпечення вологою пригнічує виноградну лозу
Виноградники, що страждають від посухи, взимку страждають і від морозів.
Якщо винограду під час росту не вистачає вологи, це зменшує його стійкість до несприятливих умов довкілля, зокрема до дії екстремальних зимових температур.
Ідеальний водний режим рослин – коли надходження вологи еквівалентне витратам. Порушення цієї рівноваги зумовлює дефіцит вологозабезпечення рослин. Своєю чергою його наслідком є суттєва втрата тургору рослинних тканин, зменшення інтенсивності фотосинтезу й падіння врожайності.
Утім, надмірне забезпечення вологою теж не створює оптимальних умов для розвитку лоз, а навпаки, пригнічує їх.
На виноградному листі ознаки надмірного вологозабезпечення подібні до ознак гострого дефіциту вологи: у надміру напоєних рослин листя часто змінює колір із зеленого на жовтий. Іноді таким насадженням помилково ставлять діагноз «неінфекційний хлороз».
Такі зміни у листі відбуваються через те, що кореням лози не вистачає кисню, а вуглекислий газ, натомість, у надлишку. Зазвичай такі ситуації виникають за культивування зрошуваних насаджень на важкосуглинистих або переущільнених ґрунтах.
Надмірне зволоження у такому ґрунті порушує функціонування коренів і зумовлює їхні хвороби, після цього ріст і розвиток рослин пригнічуються.
Додати коментар