Овочі-Ягоди-Сад

На постачання чипсової картоплі укладають трирічний контракт

На постачання чипсової картоплі укладають трирічний контракт

Одним із найстабільніших картопляних бізнесів – виробництво чипсової картоплі. 

Переробні заводи укладають контракти, деякі й на три роки, кредитують насіннєвим матеріалом і засобами захисту, забезпечують агрономічний супровід, гарантують закупівлю, але ретельно спостерігають за якістю.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»

За словами директорки Української асоціації виробників картоплі Оксани Руженкової, безпрограшний і взаємовигідний (для виробника й переробника) варіант, коли вид, сорт і обсяги законтрактовані. Таким шляхом ідуть виробники чипсів. В Україні працюють три заводи з переробки картоплі на чипси. Всі вони доволі потужні, тож їхні потреби в сировині чималі та її постійно бракує.

Однак вирощувати картоплю для цих підприємств непросто: сорти мають бути спеціальними, потрібне зрошення, щоб на виході отримати бульби із потрібною товарністю, вмістом сухих речовин, цукрів і крохмалю.

«Понад 20 років присутній на ринку найбільший виробник цієї продукції в Україні –ТОВ «Монделіз Україна» (ТМ «Чіпси Люкс»), – йдеться у публікації. – Фермеру співпрацювати з ним передусім зручно, адже переробники укладають трирічний контракт, кредитують насіннєвим матеріалом і засобами захисту, забезпечують агрономічний супровід, гарантують закупівлю, але ретельно спостерігають за якістю та чесністю поставок (скажімо, краще не намагатися продати партію товару з-під комбайна за готівку «зальотному» трейдеру – співпраця фермера з ТОВ «Монделіз Україна» на цьому одразу закінчиться)».

Вирощену і доставлену на виробництво сировину чипсовики зберігають у власному картоплесховищі. Від виробника вимагається сумління, дотримання сівозміни, агротехнологій і порядність. 

«На жаль, виходить не в усіх, якість часто-густо залишає бажати кращого. Трапляються дуплистість бульб, пошкодження шкідниками, механічне пошкодження під час збирання, позеленіння, зараження сухими гнилями через ураження стебловими нематодами, фомозом і фузаріозом тощо», – зауважується у статті.

Читайте також: «Контінентал Фармерз Груп» збирає по 44 т/га картоплі