Овочі-Ягоди-Сад

На півночі України опадів для винограду цілком достатньо

На півночі України опадів для винограду цілком достатньо

Підвищене атмосферне зволоження для винограду має свої переваги й недоліки. Недоліком слід вважати підвищений ризик ураження грибними хворобами, особливо мілдью.

Старий, багатьма забутий сорт Жемчуг (Перлина Зала) виявляється стійкішим до хвороб, аніж надсучасні здобутки селекції. Тому навіть у насадженнях стійких сортів бажано виконати два-три фунгіцидних обробітки.

Інша неприємність від вологої атмосфери – розтріскування і загнивання ягід під час дозрівання, що змушує збирати врожай чимшвидше.

Невеликі переваги підвищеної зволоженості клімату – те, що виноград не потрібно зрошувати, навіть за вирощування на сухих піщаних ґрунтах вологолюбних сортів (наприклад, сорт Квітковий).

У північних регіонах України опадів для винограду цілком достатньо, зокрема, й для більш примхливих до зволоження столових сортів та гібридних форм.

Гідротермічний коефіцієнт Селянинова (ГТК) – співвідношення між кількістю опадів і сумою ефективних температур, помножене на 10 – у північних регіонах становить переважно 1,1-1,4, збільшуючись на Львівщині до 1,5-1,8.

Для порівняння: у зоні Сухого Степу України ГТК дорівнює 0,5-0,6, у степовому і передгірному Криму – 0,6-0,8.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!