На півдні України зростає шкідливість виноградного повстяного кліща
Останніми роками на виноградниках півдня України спостерігається суттєве збільшення популяції виноградного повстяного кліща, або виноградного зудня.
Шкідливість його зростає, і ця тенденція є стійкою. В тому числі і тому, що застосовувана система захисту насаджень – недосконала.
Хоча дотепер вважалося, що він не завдає винограду значних збитків, навіть якщо популяція, яка заселила насадження, є великою.
Популяція виноградного повстяного кліща починає стрімко наростати вже наприкінці травня. Пагони, на яких розташовано пошкоджене зуднем листя, відстають у рості, їхні міжвузля коротше, ніж зазвичай.
Ушкоджене листя поступово виключається з процесу фотосинтезу. Це негативно позначається на формуванні урожаю й визріванні лоз. Якщо повстю укриваються суцвіття й зав’язі, втрати врожаю можуть бути дуже значними.
Аби адекватно оцінити пошкодження насаджень виноградним зуднем і правильно призначити терміни захисних хімічних обробітків, користуються спеціальною шкалою. Захисні обприскування рекомендовані, якщо шкідник заселив понад 15-20% листя на лозах.
Додати коментар