На Півдні сади аличі краще закладати на північних схилах
Для закладання садів аличі придатні як рівнинні ділянки, так і схили. У південних степових районах краще використовувати північні схили, тому що алича раноквітуча культура, а на цих схилах вона зацвітає пізніше, що дає можливість уникнути весняних приморозків, в більш північних регіонах – на південних схилах.
Про це пише Ольга Алексєєва (Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного) у журналі «Садівницво по-українськи».
За її словами, на схилах до 8–12° можливе садіння по горизонталі, а на більш крутих — закладають сади аличі тільки на терасах, які мають зворотний ухил на 5–6°.
На терасі розташовують один ряд дерев. Після вибору ділянки під сад її слід підготувати до садіння. Це своєчасна плантажна оранка завглибшки 50–60 см і внесення добрив.
«Алича менш вибаглива до ґрунтових умов, ніж більшість плодових культур. Вона росте на щільних ґрунтах з об’ємною масою завглибшки 1,5 м до 1,55–1,60 г/см3 , на слабокислих опідзолених ґрунтах, на чорноземах карбонатних і вилугуваних, на малородючих супіщаних і піщаних, на галечникових ґрунтах», – зазначила Ольга Алексєєва.
Алича переносить уміст у ґрунті солей хлору до 1,5– 2,5 мг-екв/100 г ґрунту, 4,0–5,0 мг-екв/100 г ґрунту сірчанокислих солей. Стійкість до солей хлору обумовлена тим, що алича здатна накопичувати їх в листках, які потім скидає.
Насадження аличі можливо закладати після розкорчованих старих садів сливи й аличі, тому що ґрунтовтоми у цієї породи не спостерігають. На виснажених ґрунтах бажано за 2–3 роки до садіння саду вирощувати багаторічні трави для кращого оструктурювання ґрунту й збагачення його на органічні речовини.
Раніше було названо переваги та недоліки підщеп для сливової групи.