Агромаркет
Головне:
Агромаркет

На підтримку виноробів підняли мінімальні ціни на ігристі вина

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Кабінет міністрів прийняв постанову про підвищення мінімальної роздрібної ціна на українські вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) з 89 до 109 грн за пляшку 0,7-0,75 літра (+ 20 гривень), а також привів у відповідність до Податкового кодексу України опис цих виробів та їх коди згідно з УКТЗЕД.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки. 

«Зараз дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії та забезпечити споживача якісними українськими продуктами виноробства. У результаті виграють всі: українські винороби стануть конкурентоспроможними і відновлять втрачені позиції на ринку. Виноградарі матимуть більший попит на їх сировину. Український споживач матиме якісний, а не фальсифікований, продукт», – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

У кабміні пояснюють, що головна проблема полягає в тому, що наразі на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції і цінами, коли імпортований НАПІЙ на основі вина (а НАПІЙ – це продукт нижчої якості ніж ігристе вино) продається за ціною як  ігристе ВИНО (а якість ВИНА незрівнянно вища). У такій ситуації  українські виробники якісних ігристих ВИН опиняються в неконкурентній ситуації, а українські споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина.

Прийнята постанова усуває усі ці маніпулятивні різночитання та врегульовує питання “ціна має дорівнювати якості”.

“Національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, у зв’язку з чим була загроза закриттю українських виноробних заводів. Збільшення ж виробництва дасть можливість українським підприємствам відновити роботу, зберегти наявні та створити нові робочі місця, що призведе до наповнення бюджету та соціальної стабільності”, – наголосив міністр.

Читайте також: 29 дрібних виноробів звернулися за ліцензією у спрощеному порядку

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ