Овочі-Ягоди-Сад

Мінеральність вина залежить від ділянки, де росте виноград, і від його удобрення

Мінеральність вина залежить від ділянки, де росте виноград, і від його удобрення

Правильне живлення виноградної лози має велике значення для процесу вініфікації. Зокрема, належне живлення винограду калієм відповідає за накопичення у ягодах цукру, що є ключовим для ферментації.

Удобрення винограду здатне значно впливати на якість отримуваного вина. Те, з якою інтенсивністю у вині проявляється мінеральність (одна з характеристик, відчутна під час пиття), ще донедавна приписували властивостям ґрунту, на якому вирощується виноград.

Найновіші дослідження засвідчили, що за мінеральність вина передусім відповідальні бурштинова кислота і леткі сполуки сірки. А це субстанції, які продукують дріжджі під час ферментації, і їх рослина не бере з ґрунту.

Синтез бурштинової кислоти та сполук сірки дріжджами пов’язаний із недобором мінерального азоту в м’якуші, а це своєю чергою залежить від присутності доступної форми цього елемента у ґрунті. Через це вино, отримане з винограду на малородючих ґрунтах, має сильніші мінеральні ноти.

Тобто мінеральність залежить від ділянки і від удобрення. На ділянці, багатій на поживні речовини, не отримати вина з мінеральним присмаком.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!