Овочі-Ягоди-Сад

Мінагрополітики змінить закон про органічне землеробство

Мінагрополітики змінить закон про органічне землеробство

Мінагрополітики розробило зміни в закон «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини».

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, інформує прес-служба відомства.

На думку посадовця, закон «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» належним чином не забезпечує розвиток органічного виробництва в Україні. Крім того, він суперечить діючим нормативним документам, зокрема, правилам органічного виробництва та обігу органічної продукції, порядку сертифікації органічного виробництва, здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю операторів органічного ринку.

Олексій Павленко повідомив, що міністерство в рамках розроблення та підготовки законопроекту «Про внесення змін до Закону України “Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини”» залучило до обговорення широке коло експертів та учасників ринку, провівши 8 засідань робочої групи з питань вдосконалення законодавства і нормативно-правових актів у сфері органічного виробництва.

«Мета нової редакції Закону дуже проста — забезпечити повноцінний та ефективний розвиток органічного виробництва у країні», — наголосив Павленко.

Він підкреслив, що до 2017 частка сільськогосподарських угідь, сертифікованих відповідно до органічних стандартів має становити 5%, а у 2020 — 7%. Крім того, має зрости кількість сертифікованих органічних товаровиробників, що займаються виробництвом молока, овочів, фруктів та лікарських рослин до 2017 не менше, як у 3 рази, до 2020 — у 10 разів.

«Впровадження подібних методів господарювання вирішить і ряд соціальних проблем, які мають місце останнім часом. Це, насамперед, створення додаткових робочих місць у сільській місцевості, нових перспектив для малих та середніх фермерських господарств, нарощування експортного потенціалу органічної продукції, яка останнім часом користується зростаючим попитом у світі», — впевнений Павленко.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!