Механізоване проріджування грон регулює врожайність винограду
Одним із варіантів регулювання врожайності винограду є механізоване проріджування грон на кущах. Утім, не рекомендується використовувати для цього машини для механізованого проріджування листя й щиткові проріджувачі грон, бо вони видаляють надто багато листя, що порушує рівновагу між площею листкового апарату й обсягом врожаю.
Нині апробовано спосіб прорідження врожаю за допомогою виноградозбирального комбайна струшувального типу. Існує два варіанти такого проріджування: суцільне та часткове, виконане лише на окремій, зазвичай нижній, частині куща (стрічкове).
Стрічкове проріджування грон безпечніше порівняно з суцільним – після нього не настає значних втрат урожаю, адже проріджується лише нижня частина крони, в якій розташовані менш розвинені та гірші грона.
Однак під час стрічкового проріджування комбайн має генерувати високу частоту струшування, інакше ефект буде незначним. Через високу частоту коливань бичів навантаження на стовпи й кущі є значним, і це зменшує довговічність шпалери.
Стрічкове проріджування провокує у рослин компенсаційний ефект: уся сила росту переходить у залишені нагорі грона. Це знижує стійкість урожаю до розвитку гнилей. За високої врожайності, яка є атрибутом системи мінімального обрізування, інтенсивність проріджування легше регулювати, якщо воно суцільне.
Під час суцільного проріджування частота коливань бичів на комбайні нижча – відповідно, навантаження на шпалеру не таке інтенсивне. Суцільне проріджування зменшує щільність грон та запобігає розвиткові дрібних ягід. А це своєю чергою запобігає розвитку гнилей.
Додати коментар