Овочі-Ягоди-Сад

Максимальне збільшення листової маси цибулі до кінця червня дасть високий урожай

Максимальне збільшення листової маси цибулі до кінця червня дасть високий урожай

До кінця червня треба нагнати максимальну масу листового апарату ріпчастої цибулі, щоб посіви змогли сформувати високу урожайність.

Про це у своїй статті для журналу «Плантатор» пише Вадим Скидан, директор ТОВ «С-Альфа Грин» (Харківська область), кандидат сільськогосподарських наук.

Для цього в період від фази 3 листків до фази формування цибулини аграрій дає 45% сезонної норми азоту. Крім того Скидан дає 15% азоту в основне внесення восени, 15% – при сівбі і 10% – у фазі 2-3 листків – перед початком активного росту, щоб забезпечити старт, і 15% – у фазі формування цибулини.

«Щодо виду азотних добрив, при наших ґрунтах з pH 6,2-6,5 найбільш продуктивною буде аміачна селітра, – наголошує Скидан. – У більш пізні фази, щоб додати кальцію, використовуємо нітрат кальцію».

Якщо ґрунти зміщуються у бік лужного типу, додає експерт, більш ефективним буде сульфат амонію, карбамід, але з останнім треба бути обережним, адже йому потрібний період розпаду, до того ж за певних погодних умов він може не спрацювати, а після накопичення різко вистрілити, тобто зіграти доволі недобру службу. 

Читайте також: Вінницькі сільгосппідприємства збільшать площі під овочами