М’якуш груші дозріває нерівномірно, якщо плоди надто довго зберігати за понижених температур
Зберігання груші складніше, ніж яблук. Щоб плоди набули належних споживчих кондицій, їм треба забезпечити специфічні умови під час зберігання.
Важливим є підбір оптимальної температури і правильного співвідношення між вмістом вуглекислого газу і кисню в атмосфері холодильної камери. Це гарантуватиме, що плоди груші належно дозріють, матимуть гармонійний смак і правильну консистенцію м’якуша.
Утім, основою успішного зберігання врожаю груші є правильний термін збирання плодів: їх, як і яблука, слід збирати перед початком продукування етилену в насіннєвій камері. Якщо ж плоди груші зібрати із запізненням, вони будуть уразливішими до гнилей й підвищеного вмісту вуглекислого газу в атмосфері холодильника.
Термін збирання груші різниться за сортами. Так, сорт Вільямс Літній набуває збиральної стиглості, коли щільність м’якуша сягнула 7,5-8 кг/кв. см, а в сорту Ноябрська – 5-6 кг/кв. см. Термін збирання у плодів можна визначати й за допомогою йод-крохмальних проб.
Не менш важливим є температурний режим у камері холодильника. Плоди зимових сортів груші після збирання мають певний час зберігатися за пониженої температури. Обов’язковий холодний період у сортів різниться, і якщо його призначити неправильно (надто коротким чи занадто довгим), наслідком стане нерівномірне дозрівання плодів і значне зниження якості.
Про те, як призначати терміни збирання в популярних на ринку сортів груші та як правильно їх зберігати у сучасному холодильному сховищі, можна буде дізнатися з доповіді польського науковця Яна Блащука з Сільськогосподарського університету Кракова на форумі «Інтенсивний сад-2018: Інновації без помилок», який 27-28 листопада відбудеться у Вінниці, у приміщенні Вінницької обласної філармонії.
Додати коментар