Овочі-Ягоди-Сад

Листогризучі шкідники несуть загрозу виноградникам у південних областях

Листогризучі шкідники несуть загрозу виноградникам у південних областях

Останніми роками через значні зміни клімату в Україні значно зросла поширеність листогризучих шкідників винограду на Одещині, Миколаївщині й Херсонщині. На Півдні України вони є потенційною загрозою для стабільного розвитку виноградарства.

Проти листогризучих шкідників у винограднику виконують два інсектицидних обприскування.

Перше – у період набухання та розпускання бруньок (перша декада квітня). У цей час жуки й гусениці виходять із зимової діапаузи та починають живитися бруньками. Застосовують інсектициди кишкової дії.

Другу обробку виконують перед цвітінням (перша декада червня), у період виходу молодих жуків скосаря, хрущів, бронзівок і масового відродження гусениць п’ядунів, совок, пістрянки, американського білого метелика та інших листогризучих видів. Для цього вносять інсектициди неонікотиноїдної та фосфорорганічної групи, обираючи ті, що за підвищення температури діють триваліше. Також застосовують дво- й трикомпонентні інсектициди пролонгованої дії.

Щоб захист винограду від бавовникової совки був ефективним, терміни обробок призначають з урахуванням стадії розвитку шкідника та механізму дії інсектициду. Обов’язково застосовують феромонний моніторинг.

З профілактичною метою протягом сезону в рядах рослин тричі розпушують ґрунт на глибину 10-15 см. Під час обрізання навантаження кущів вічками слід збільшити на 10-15%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!