Овочі-Ягоди-Сад

Консультантка порадила, як запобігти вимерзанню ріжків суниці

Консультантка порадила, як запобігти вимерзанню ріжків суниці

Щоб запобігти проблемі вимерзання ріжків, найкраще висаджувати нові рослини у відповідні терміни: квітень-травень для фріго саджанців та до середини серпня — для касетної розсади, порадила Ірина Кобринець, агроном-консультант з ягідних культур Центру фермерських компетенцій, кандидат сільськогосподарських наук.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

В умовах зими 2020–2021 рр. найменше постраждали суниці, посаджені на рівному ґрунті, без гребенів. Ґрунт у гребенях швидше прогрівається, але й швидше промерзає.

«Страждати від морозів суниці починають, коли температура опускається нижче –10 °С і відсутній сніговий покрив, – наголосила Ірина Кобринець. – Якщо на полі мороз –10 °С і товщина снігового покриву 10 см, то рослини під снігом такого морозу не відчувають. Сильні морози (–15…–20 °С) на фоні недостатнього снігового покриву взимку і температурні коливання навесні призвели до підмерзання суниць на гребенях». 

Щоб запобігти проблемі вимерзання ріжків та іншими пошкодженнями рослин від морозу, найперше — це посадка нових насаджень у відповідні терміни. 

«Якщо ми говоримо про професійний рівень, про планування врожаю, використання хорошого посадкового матеріалу, то висаджувати рослини треба в оптимальні терміни, якими є квітень-травень для фріго саджанців та до середини серпня — для касетної розсади, – порадила консультантка. – Тоді рослина встигне сформувати кореневу систему, закласти генеративні бруньки та нагромадити достатньо вуглеводів для зимівлі».

Читайте також: Суниця альпійська приносить виручку до 1 млн грн/га