Коли і як найвигідніше організувати збут органічних ягід
Проблем із збутом органічної ягоди немає — магазини самі шукають постачальників й охоче з ними працюють, запевняє початківців ягідного бізнесу на сторінках журналу «Плантатор» Олексій Трегубов, власник органічного ягідного господарства «Стариця».
Це стосується і магазинів натуральних органічних продуктів, і ресторанів здорової їжі, і мереж супермаркетів, додає він.
При цьому ціна органічної ягоди на 20–30% вища за звичайну, оскільки пропозиція її на ринку надто мала.
На ціну впливають обсяги, сорти і час продажів. Наприклад, ранню лохину можна продавати по 250 грн./кг, а рання літня органічна малина коштує близько 150 грн./кг, зазачає Олексій Трегубов. Натомість ремонтантна малина дещо дешевша та менш популярна в українців.
Тим, хто планує закладати осінні ремонтантні сорти, варто відразу вивчати можливості експорту ягідних партій за кордон. Тоді цілком реально заробити від 2,5 євро/кг.
Найприбутковішими, за словами експерта, є позасезонні та екзотичні ягоди, які достигають або пізно восени, або рано навесні. Так, ціна полуниці на початку травня може стартувати від 170 грн./кг.
У такому разі потрібно передбачити додаткові інвестиції на спорудження власної теплиці.
Довідка
Ферма «Стариця» (Київська область) займається вирощуванням органічної малини, лохини та полуниць. Її продукція продається в Україні і йде на експорт.
Додати коментар