Овочі-Ягоди-Сад

Картопля восени, вірогідно, буде дешевша, ніж торік, – експерт

Картопля восени, вірогідно, буде дешевша, ніж торік, – експерт

Ціни на картоплю восени, вірогідно, будуть нижчими, ніж рекордно високі минулого року. Проблем для споживачів не буде, принаймні пів року, спрогнозував Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації в подкасті «Що з економікою» від Центру економічних стратегій.

Він розповів, що через надвисокі ціни на картоплю торік вирощуванням цього овоча цього року зайналися дуже багато людей.

«Вся Україна в картоплі. І айтішники в картоплі, і криптовалютники, і фермери всі. Всі інвестують у картоплю, в цибулю. А це складні речі, це навіть не зернові ні разу», – зазначив експерт.
Він спрогнозував, що картопля в цьому році, вірогідно, буде дешевша.

«Тому що: а) вона була мега дорога в минулому році – 40–50 гривень, б) погодні умови цього року – принаймні в Центральній, Західній, Північній Україні – абсолютно ідеальні для картоплі. Ніфіга не росте – а картопля росте. Тому по картоплі не бачу проблем, знову ж таки, на пів року. Чому? Те ж саме – немає овочесховищ в достатній кількості», – аргументував він.

Читайте також: Картопля за тиждень подешевшала на 10%