Овочі-Ягоди-Сад

Канадці досліджують якість картоплі гіперспектральною візуалізацією

Канадці досліджують якість картоплі гіперспектральною візуалізацією

У коледжі міста Летбрідж у Канаді длосліджують передову технологію гіперспектральної візуалізації ближнього інфрачервоного (NIR) випромінення для швидкого тестування якості картоплі без знищення гарної продукції.

Про це повідомляється на сайті Results Driven Agriculture Research (RDAR), організації, що співфінансує проєкт.

Нині, щоб дізнатися, чи підходить картопля для продажу, її розрізають і дивляться, чи немає дефектів. Цей процес трудомісткий і руйнівний, тому гарну картоплю знімають з сортувальної лінії для випадкового тестування.

Доктор Чандра Сінгх з Летбриджського коледжу, керує проєктом дослідження гіперспектральної системи візуалізації NIR з використанням методів машинного навчання для визначення параметрів якості картоплі без руйнації зразків. Основними проблемами якості, пов’язаними з картоплею, є внутрішні дефекти, позеленіння, питома вага (вимірювання вмісту твердих речовин або крохмалю відносно кількості води, що міститься в картоплі) і вміст цукру. Це і намагатимуться визначати за допомогою нового методу.

«Вартість цієї технології знизилася, камери та допоміжні технології дешевші, а обробка набагато, набагато швидша. Отже, ми на етапі, коли цю технологію можна впровадити у великих масштабах», – запевнив Чандра Сінгх.

Проект визначить найбільш значущі довжини хвилі, необхідні для виявлення параметрів якості, пов’язаних з картоплею. Він також випробує систему гіперспектральної візуалізації NIR на швидкостях, що імітують швидкість комерційного сканування, і в кінцевому підсумку розробить прототип для комерційного застосування системи на основі обширного тестування та аналізу.

«Компанії, з якими я працюю, хочуть комерціалізувати цю технологію і готові почати, якщо цей проект буде успішним, — каже Сінгх. – Це те, що ми хочемо бачити – результати досліджень приносять користь кінцевим користувачам, тому ми з нетерпінням чекаємо використання цієї технології, щоб допомогти картопляній промисловості в найближчому майбутньому».

Читайте також: Картопляна компанія випустила машини для сортування картоплі