Овочі-Ягоди-Сад

Інтелектуальний обприскувач заощадив на цибулі 50% гербіцидів

Інтелектуальний обприскувач заощадив на цибулі 50% гербіцидів

Використання новітнього обприскувача EcoRobotix ARA дало змогу господарству «Прометей» на Прикарпатті зекономити близько 50% гербіцидів на обробці ріпчастої цибулі. У розрахунку на собівартість це становить приблизно 35–40 копійок на кілограм продукції.

Про це у своїй статті для журналу «Плантатор» розповіла Орися Книшук, директорка підприємства.

«Очевидно, що окупити вартість обприскувача лише завдяки економії гербіцидів неможливо ні за три, ні за п’ять років, проте ефективність і точність внесення робить його цінним інструментом для господарства», – зазначила вона.

Агрономи використовували п’ять видів гербіцидів та працювали грамініцидами проти злакових бур’янів. На початку липня почали застосовувати фунгіциди та інсектициди. Усі засоби захисту вносили згідно з рекомендованими дозами. Паралельно вносили мікродобрива, зокрема в крапельне зрошення.

«Завдяки точковому внесенню гербіцидів на бур’яни новим обприскувачем є економія робочого розчину приблизно 40–60%, при цьому гербіцид не потрапляє на цибулю, – розповіла Книшук. – У кабіні планшет відображає всі параметри – швидкість, норму внесення й інші показники».

Читайте також: Обприскувач з ШІ зекономив господарству на Черкащині до 90% гербіцидів