Овочі-Ягоди-Сад

Фосфіти використовують для посилення опірності черешні до хвороб

Фосфіти використовують для посилення опірності черешні до хвороб

У профілактиці бактеріального раку на черешні велике значення має правильний термін обрізування.

Якщо рани після нього на дереві з’являться ранньої весни або взимку, можливе інфікування. Саме через це у саду черешні актуальним є обробіток ран після обрізки.

А от сам інструмент обробляти немає сенсу. На черешні дезінфекція секаторів виправдана лише якщо ними перед цим обрізали дерева, уражені бактеріальним опіком.

Для захисту від збудника бактеріального раку насадження черешні обробляють мідьвмісними препаратами у ранньовесняний період, коли в саду тривалий час вогко або вогко й холодно, або після обрізування.

Не у всіх європейських країнах дозволено, але там, де це можна робити, на черешні вносять стрептоміцин. Це треба робити 1-2 рази перед цвітінням, вносячи 0,7 кг/га 10%-го розчину сульфату стрептоміцину. Робочий розчин готують із нормальною кількістю води.

Стрептоміцин категорично заборонено застосовувати, якщо в саду черешні вже є плоди.

Польські садівники щораз частіше застосовують фосфіти (H2PO3-, HPO32-). Їх використовують не як добрива, а для посилення опірності рослин до хвороб.

Коли після збирання, згідно з технологією, у саду виконують інтенсивне листкове підживлення черешневих дерев, то майже до кожного такого обприскування додають фосфіти.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!