Овочі-Ягоди-Сад

Фермери не змогли продати солодку кукурудзу

СТОВ ім. Лесі Українки, що в селі Колодяжне на Волині раніше вирощувало широкий асортимент овочів. Але від багатьох культур відмовилося через низькі ціни на них та високу собівартість. А від солодкої кукурудзи – тому, що не змогли продати.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Раніше вирощували столові буряки, моркву, різні види капусти, – розповіли заступник директора господарства Мирослав Цергер та агроном Олександра Соломіна. – Тепер із борщового набору в нас залишилася тільки білоголова капуста. Капусту висаджуємо на площі приблизно 2–3 га. Було, що капуста в нас займала набагато більші ділянки, але наразі вирощувати її невигідно. Так само невигідною стала морква, якої раніше в нас було до 15 гектарів. Станом на зараз ці культури збиткові. Закупівельні ціни на них нижчі від рівня собівартості. Від моркви ми відмовилися взагалі, можливо, в перспективі відмовимось і від капусти».

У господарстві експериментують, хоча не завжди ці експерименти виходять вдалими. «Наприклад, торік вперше спробували вирощувати цукрову кукурудзу, гібрид Оверленд F1, – поділилися спеціалісти. – Відвели під культуру 10 га: отримали чудові качани, з високими смаковими якостями, гібрид дав непоганий урожай. Але чомусь кукурудза не пішла у покупців, тому від неї відмовилися і цього року вже не вирощуємо. А от спаржева квасоля, навпаки, має попит, тож ми поступово збільшуємо площі під нею».

СТОВ ім. Лесі Українки напряму з торговельними мережами не працює, бо тут вважають, що це клопітно та невигідно. В основному контактують з дистриб’юторськими компаніями, яким реалізують свою продукцію великим або середнім гуртом.

Читайте також: Фермер налагоджує кур’єрську службу доставки ягід